بلاگ چوب پلاس

سقف کاذب گریلیوم | قیمت سقف کاذب گریلیوم | اجرای سقف گریلیوم

سقف کاذب گریلیوم یکی از انواع مدل‌های سقف کاذب چوبی بوده که البته این روزها با چوب پلاست اجرا می‌شود و طرفداران بسیاری دارد. بیشترین کاربرد سقف گریلیوم در مراکز بزرگ تجاری- اداری، رستوران یا کافی‌شاپ‌ها و … است. از طراحی متفاوت و منحصر بفردی برخوردار بوده و با توجه به متریال انتخابی برای اجرای آن، در زیباسازی محیط نقش بسزایی ایفا می‌نماید.
همانطور که می‌دانید سقف گریلیوم نه تنها برای پنهان کردن سیستم‌ها و بهبود زیبایی محیط عمل می‌کند، بلکه می‌تواند عملکردهای خاصی مانند: عایق حرارتی، جلوگیری از پراکندگی گرما از محیط گرم شده به محیط بیرونی را داشته باشد. می‌تواند عایق صوتی را بهبود بخشد و انتقال صدا را از محیط بالا به محیط پایین کاهش دهد.

معرفی یکی از انواع سقف کاذب گریلیوم !

سقف کاذب چوبی قابل اجرا با چوب پلاست را می‌توان یکی از انواع سقف کاذب گریلیوم دانست که در کمترین زمان ممکن قابل اجراست. این محصول از مزایای بسیاری در مقایسه با سایر محصولات برخوردار است. ویژگی‌های منحصر بفرد چوب پلاست باعث شده تا در بیشتر اماکن عمومی و فضاهای نیمه باز نه تنها در اجرای سقف گریلیوم که در زمینه‌های متعدد از آن استفاده شود. این محصول چند منظوره بهترین گزینه برای ایجاد فضای خاص بوده که امکان هماهنگی و یکپارچگی در محیط مورد نظر را فراهم می‌آورد. از ایده برای سقف حیاط خلوت گرفته تا کفپوش دور استخر و مبلمان و سازه همگی با این محصول قابل اجراست.
به همین علت نیز می‌توان گفت چوب پلاست یکی از بهترین انتخاب‌های برای اجرای سقف گریلیوم بوده که در اماکن با متراژ بالا بسیار کاربرد دارد.

قیمت سقف کاذب گریلیوم چگونه محاسبه می‌شود ؟

قیمت سقف کاذب گریلیوم به یک سری عوامل مانند: اندازه، متریال و نوع سازه‌ای که تصمیم به ساخت آن را دارید، بستگی دارد. به عنوان مثال، سقف کاذب گریلیوم چوب پلاست کمتر از یک سقف متحرک با ماژول‌های پیش ساخته هزینه خواهد داشت. با این حال، به طور کلی، قیمت سقف کاذب گریلیوم می‌تواند با توجه به متریال انتخابی، نصب و اجرا در هر متر مربع با احتساب نیروی کار هزینه متغیری داشته باشد.

اجرای سقف کاذب گریلیوم !

برای اجرای سقف کاذب گریلیوم قطعا به تیم حرفه‌ای که در این زمینه فعالیت دارند، نیاز خواهید داشت. این باعث می‌شود تا سقف گریلیوم مورد نظر شما هم طبق سلیقه و هم در کوتاه‌ترین زمان ممگن اجرا و نصب شود. همچنین اجرای سقف کاذب گریلیوم توسط افراد متخصص این ویژگی را دارد که بدون ایراد و به بهترین روش ممکن انجام شود.

چرا از سقف کاذب گریلیوم استفاده کنیم ؟

سقف کاذب گریلیوم همچون لوور چوبی سقف به طور فزاینده‌ای در محیط‌های بزرگ و عموما نیمه باز ایجاد می‌شود. به عنوان مثال در مورد طبقات پیلوت، سرپناه‌ها، بخش‌هایی از ساختمان‌ها، ایوان‌ها و بالکن‌ها. در این موارد انتخاب سیستم‌هایی که قادر به مقاومت در برابر شرایط جوی مختلف، باد، رطوبت و قرار گرفتن در معرض عوامل فیزیکی- محیطی باشند، بسیار مهم است.
بنابراین یک راه حل همه کاره و ساده برای ایجاد فضایی یکدست است که به شما امکان می‌دهد نیازهای مختلف را حل کنید. فناوری موجود راه حل‌هایی را برای هر نیازی، کم و بیش قابل بازرسی ارائه می‌دهد. در نهایت نباید فراموش کرد که از سقف گریلیوم می‌توان برای ایجاد جلوه‌های طراحی مانند: اشکال، رنگ‌ها یا بافت‌ها برای غنا بخشیدن به زیبایی شناسی محیط و ایجاد فضایی منحصر به فرد استفاده کرد.

ویژگی منحصر بفرد سقف کاذب گریلیوم !

علاوه‌بر این، در سقف کاذب گریلیوم ویژگی‌های خاصی وجود دارد که می‌توان آن‌ها را تجهیز کرد، یا ایجاد کرد تا سیستم‌های پیچده در سقف اصلی را مهار و پنهان کند. بنابراین کانال‌ها، لوله‌ها و همچنین ماشین‌هایی مانند واحد تهویه مکانیکی را می‌توان به راحتی در سقف گریلیوم توزیع کرد. در این موارد ضروری است که سقف کاذب را بتوان بازرسی کرد، زیرا از هر نظر یک محفظه فنی را تشکیل می‌دهند که در آن شبکه‌های الکتریکی، هیدرولیک، تلماتیک و غیره عبور می‌کنند.
سقف گریلیوم می‌تواند راه حل ایده‌آلی برای تطبیق سازه‌های موجود با مقررات آتش سوزی باشد. زیرا محصولات خاص همچون چوب پلاست، امکان ایجاد سقف کاذب نسوز با مقاومت مناسب در برابر آتش را فراهم می‌کند. در نهایت، سقف گریلیوم اغلب راه حلی برای بهبود آسایش صوتی و حرارتی یک محیط داخلی است که میزبان عایق لازم است. لایه عایق می‌تواند هر دو عملکرد را همزمان انجام دهد و سطح بالایی از راحتی داخلی را تضمین کند.
سقف گریلیوم این روزها به طور فزاینده‌ای درخواست می‌شود. این به شما امکان می‌دهد تا بدون نیاز به مداخلات سازه‌ای، با هزینه‌ای محدود، جان تازه‌ای به محیط مورد نظر خود ببخشید.

عناصر تشکیل دهنده سقف کاذب گریلیوم !

هر سقف گریلیوم همچون سایر سقف‌های کاذب، همیشه از دو عنصر اصلی تشکیل شده که شامل: سازه تکیه‌گاه و پرکننده می‌شود. این دو جزء بسته به ویژگی‌هایی که می‌خواهید به دست آورید و ظاهری که می‌خواهید سقف کاذب داشته باشد را می‌توان با مواد مختلفی ساخت.
ساختار تکیه‌گاه که می‌تواند مستقیماً به سقف اصلی، ثابت شود یا از آن آویزان شود، معمولاً با پروفیل‌های فلزی یا آهنی ساخته می‌شود. در اصل زیر ساخت سقف گریلیوم است.
بخش دیگر نیز متریال انتخابی شما برای قرار گرفتن و نصب شدن بر روی زیرساز فلزی یا آهنی است. که طبق سلیقه و بودجه مورد نظر انتخاب می‌شود که در این مطلب پیشنهاد ما به شما چوب پلاست بود.

با این حال بهتر است قبل از هر اقدامی، مشاوره لازم در این زمینه را داشته باشید. تا نه تنها از چگونگی اجرای سقف کاذب گریلیوم، بلکه از قیمت و هزینه‌ها همچنین نمونه کارها به خوبی مطلع شوید. خوشبختانه این روزها می‌توان شرکت‌های حرفه‌ای فعال در نصب و اجرای سقف گریلیوم را به راحتی با کمی تحقیق و جستجو یافت.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *