بلاگ چوب پلاس

پرچین چوبی

درباره پرچین چوبی | پرچین چوب پلاست

پرچین چوبی | پرچین چوب پلاست | پرچین چوبی باغ | قیمت پرچین چوبی

پرچین چوبی

پرچین چوبی، از جمله موارد دیگر، برای تعریف محافظت از حریم خصوصی هستند. آنها همچنین فرصت‌های خوبی برای زیباسازی فضای بیرونی شما ارائه می‌دهند. امکانات متعدد استفاده، مواد و طرح‌های متنوع همچون چوب پلاست، فضایی خاص را برای خلاقیت شما باز می‌گذارد. از نرده‌های باغ تا صفحه‌های حریم خصوصی: اکنون انواع مختلف نرده‌ها را مقایسه کنید و الهام بگیرید.
نرده چوبی و عناصر حریم خصوصی بسیار گسترده است. برای ساخت پرچین باغ، باغچه، بالکن یا هرجای دیگر می‌توانید از بین متریال‌ها و ارتفاع‌های مختلف یکی را انتخاب کنید. پرچین‌ها عموما مدل‌هایی که در باغ و باغچه مورد استفاده قرار می‌گیرند، به عنوان یک مرز نسبتا نمادین عمل می‌کنند.
از این عنصر نه تنها برای ایجاد حریم خصوصی که برای زیباسازی و یکدست کردن محیط برای مثال در کنار کفپوش دور استخر که قابلیت اجرا با چوب پلاست را دارد نیز، استفاده می‌شود.

معرفی بهترین محصول برای پرچین چوبی !

اگر علاوه‌بر ظاهر طبیعی، به جنبه اکولوژیکی پردازش و بازیافت نیز اهمیت می‌دهید، باید پرچین چوبی قابل اجرا با چوب پلاست را انتخاب کنید. همچنین پانل‌های همچون لوور چوبی یا پرچین مختلف برای حفظ حریم خصوصی، نرده‌های سطح مسطح به ویژه برای محدود کردن زمین و باغ به سمت بیرون محبوب هستند. پرچین کلاسیک، پرچین قطبی و پرچین مشبک صلیب شکل متعلق به گیاهان همیشه سبز است. گرچه همه انواع پرچین قابلیت رشد گیاهان پیچک را دارند.
یک پرچین چندین تخته عمودی را با دو یا سه تیر عرضی به هم متصل می‌کند. با توجه به اینکه پرچین چوب دارایی تخته‌های مستطیل شکل است، بنابراین امکان اجرای مدل‌های متنوع وجود دارد. در این مورد، نوارهای سطح مقطع اغلب دارای مدل‌های خاص هستند.
در پرچین مشبک، لت‌های چوبی به صورت ضربدری چیده شده‌اند و یک الگوی الماس مشخص را تشکیل می‌دهند. حصار مشبک نیز عمدتاً به عنوان حصار باغ برای محدود کردن زمین و باغ استفاده می‌شود. اما این روزها در دکوراسیون فضای باز جایگاه ویژه داشته و زینت بخش محیط محسوب می‌شود. به خصوص اینکه گل‌های تزئینی و گیاهان همیشه سبز بر روی آن به راحتی رشد کرده و در کنار ظاهر چوبی شکلی که دارد، فضا را زیباتر می‌کند.

پرچین چوب پلاست بهترین انتخاب در فضای باز​

پرچین چوب پلاست بهترین انتخاب در فضای باز

پرچین‌ها نوعی نرده محسوب می‌شوند، حال نرده‌ها خود به نرده چوب پلاست، چوب ترموو، چوب طبیعی و … تقسیم می‌شوند. اگر ظاهر چوب برای شما مهم است، اما می‌خواهید زمان کمی را برای نگهداری و مراقبت صرف کنید، پرچین از جنس چوب پلاست WPC انتخاب کنید. این ماده، کامپوزیتی است که از درصدهای مختلف چوب، پلاستیک و مواد افزودنی تشکیل شده است.
هزینه: از لحاظ هزین باید بگوییم که این محصول در مقایسه با دیگر محصولات مشابه در این زمینه از هزینه معقول و قابل قبولی برخوردار است. به خصوص اینکه نیازی به نگهداری نخواهد داشت.
مدت زمان: از لحاظ طول عمر می‌توان گفت چوب پلاست در هر زمینه‌ای مورد استفاده قرار گیرد، از طول عمر و دوام بسیار بالایی برخوردار است. به خصوص در مقایسه با چوب طبیعی یا چوب ترموو.
نیاز به نگهداری: نیاز به رسیدگی و نگهداری این محصول بسیار کم بوده و همین موجب صرفه جویی و کاهش هزینه‌ها خواهد شد.
دیگر ویژگی‌های پرچین چوب پلاست
انتخاب گسترده‌ای از رنگ‌ها (دارای 6 رنگ متنوع)
ظاهری شبیه به چوب، اما مقاوم‌تر از چوب
مناسب هرنوع شرایط آب و هوایی
بدون ترک خوردگی یا شکستگی
مقاوم در برابر گرما، سرما
مقاوم در برابر رطوبت
رنگ ثابت

برای چه هدفی به پرچین چوبی نیاز دارید ؟​

برای چه هدفی به پرچین چوبی نیاز دارید ؟

اولین کاری که باید انجام دهید این است که بفهمید هدف از اجرای پرچین چیست. برای مثال، آیا باید به عنوان یک مرز ساده از ملک مجاور عمل کند یا از شما در برابر چشمان کنجکاو محافظت کند؟ اگر پرچین شما مجبور است چندین کار را همزمان انجام دهد، باید این عوامل را در مرحله برنامه ریزی و انتخاب در نظر بگیرید.

پرچینی که به عنوان یک صفحه حریم خصوصی عمل می‌کند، نیازهای دیگری به جز حصاری که مهمانان ناخواسته را از ملک شما دور می‌کند، دارد. اگر می‌خواهید یک حصار دردار بسازید، باید هزینه اضافی را از نظر زمان و هزینه در نظر بگیرید.
اندازه گیری پرچین، به ویژه ارتفاع و طول، به هدف نیز بستگی دارد. علاوه‌بر این، مقررات قانونی که در بند بعدی به آنها خواهیم پرداخت، باید رعایت شود.

قیمت پرچین چوبی چگونه محاسبه می‌شود ؟

قیمت پرچین چوبی از آیتم‌های اصلی هنگام انتخاب و خرید آن است. به همین منظور بهتر است قبل از اجرای آن، مورادی که در قیمت پرچین چوبی تاثیر گذار است را مورد بررسی قرار دهید. اگر می‌خواهید این سازه را با استفاده از چوب پلاست طراحی و اجرا کنید، قطعا مواردی از جمله قیمت روز چوب پلاست، میزان استفاده از پروفیل مخصوص پرچین یا حصار، هزینه نصب و اجرا، در قیمت تمام شده پرچین موثر است.

قیمت پرچین چوبی چگونه محاسبه می‌شود ؟​

پرچین چوبی باغ

پرچین باغ و باغچه

اگر بدنبال محصولی مناسب برای اجرای پرچین باغ یا باغچه هستید، قطعا چوب پلاست می‌تواند بهترن انتخاب برای شما باشد. این گزینه نه تنها حصاری مناسب بوده و حریم خصوصی را مشخص خواهد کرد، بلکه زیبایی بخش محیط نیز خواهد بود. قابلیت اجرای این محصول در طرح‌ها و مدل‌های متنوع همچنین باعث شده تا امکان ایجاد فضایی خاص فراهم باشد.
پرچین باغ با این محصول از مزایای بسیاری برخوردار است. به خصوص که مناسب فضای باز بوده و آسیب نخواهد دید. همچنین نیازی به نگهداری یا رسیدگی ندارد. از دیگر مواردی که می‌توان چوب پلاست را برای پرچین باغ و باغچه انتخاب کرد، استفاده از گیاهان پیچک و رونده است که به موجب آن فضای سبزی زیبا و معطر خواهید داشت.

پرچین چوبی باغ​

مقررات قانونی برای پرچین چوبی

در مرحله دوم طراحی لازم است که دستورالعمل‌های ساخت و ساز مشخص شود. برای جلوگیری از درگیری با همسایگان خود از قبل به توافق برسید.
علامت گذاری دقیق مرز زمین شما نیز مهم است: بخش مهمی از قانون به اصطلاح همسایه خوب بیان می‌کند که حصار باید فاصله معینی را از مرز ملک همسایه حفظ کند. از مقام صلاحیتدار بپرسید که کدام مقررات در شهرداری یا کانتون شما جاری است.
در مورد ارتفاع پرچین نیز محدودیت‌هایی وجود دارد. بسته به هدف حصار، دستورالعمل‌های مختلفی توسط شهرداری تعیین شده است. بنابراین، مشخصات حصار حریم خصوصی با نرده‌هایی که به عنوان علامت مرزی استفاده می‌شود، متفاوت است.
موقعیت مکانی، وضعیت عمومی و فونداسیون
در صورت امکان، شرایط عمومی بهینه را برای پرچین ایجاد کنید. به عنوان مثال، حذف اشیاء مزاحم مانند ریشه در مرحله ساخت و ساز. اگر ملک شما در معرض بادهای شدیدی قرار دارد ، باید این را در هنگام طراحی حصار خود در نظر بگیرید.

نصب پرچین چوبی

چه بخواهید یک پرچین چوبی، پلاستیکی یا فلزی راه اندازی کنید، ستون‌ها همه پشتیبانی لازم را ارائه می‌دهند و بنابراین باید با دقت خاصی در محل قرار گیرند. برای این کار گزینه‌های مختلفی دارید. مناسب‌ترین روش برای اجرای پروژه‌های شما بیش از هر چیز به مدل پرچینی که انتخاب کرده‌اید، بستگی دارد.
در اجرای پرچین چوبی با چوب پلاست، باید تکیه‌گاه‌هایی مانند میخ‌ها، سوکت‌ها یا پایه‌ها را به زمین بچسبانید و پایه‌ها را در بالا ثابت کنید.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵

1 نظر در “پرچین چوبی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *