درباره لوور چوبی | لوور چوب پلاست

لوور چوبی | لوور چوب پلاست

لوور چوبی

در سال‌های اخیر معماری دستخوش دگرگونی شده و راه‌ها و جهت‌های طراحی را از طریق پیشرفت‌های فناوری جدید و موادی که به تازگی کشف و تولید شده‌اند، توسعه داده است. محصولاتی مانند چوب پلاست فرصت‌هایی را به وجود آورده‌اند که قبلاً دست نیافتنی بودند. تحقیق و توسعه مداوم به ما امکان می‌دهد، متریال‌هایی تولید کنیم که کارایی و عملکرد آنها چندین برابر باشد. با استفاده از فناوری‌ها و مصالح جدید، معماری نیز عمدتاً از طراحی کاربردی استفاده خواهد کرد.
در نتیجه، معماران مدرن به جای اینکه چگونه یک ساختار زیبا خلق کنند، بیشتر به سمت پاسخ به این سوالند که چگونه بهتر زندگی کنیم. در حالی که سبک مینیمالیسم همچنان با تأکید بر رنگ‌ها و اشکال خاص برای تولید ساختارهای زیبا و دلپذیر از نظر بصری، استفاده می‌کند. اما این روزها بیشتر با ویژگی‌های خاص و الگوهای منحصربه‌فرد محصولات نوینی که برای سایرین کمتر قابل تشخیص هستند، درگیر است. مواردی که بیشتر با چند کارکردی و تأکید بر زیبایی‌شناسی مفید فضاهایی که به شیوه‌هایی نوین مبله شده‌اند، قابل تشخیص هستند.

معرفی بهتر لوور چوبی !

معماری مدرن طراحی خارجی، سازه را با خطوط تمیز و مستقیم، سطوح بافت تمیز ساده کرده است. عنصر اصلی کنتراست را تنها از عناصر اضافی در اطراف و داخل سازه می‌توان به دست آورد. پرگولا چوب پلاست و آلاچیق چوب پلاست از جمله سازه‌هایی هستند که با این سبک مدرن قابل اجرا هستند. به خصوص پرگولا این روزها بیشتر به صورت لوور در بدنه اصلی و سقف اجرا می‌شود. معماری مدرن همچنین دوست دارد بر روی پنجره‌های بازشونده تمرکز کند. زیرا آنها نمای بیرونی سازه را تعریف می‌کنند و به نور خوب و فضای بهتر در داخل خانه کمک می‌کنند.

یکی از عناصری که به تازگی تاثیر شگرف در معماری مدرن داشته، لوور چوبی است. کرکره‌ها یا لوورهای چوبی به طور منحصر به فردی از نظر زیبایی شناسی هر ساختار معماری مدرن را بهبود می‌بخشند. از طریق محافظت در برابر سرقت، سازگاری با محیط زیست، بازیافت و مقاومت در برابر تأثیرات خارجی، کاربرد عملکردی بهتری را با خود به ارمغان می‌آورند. 

لوور چوبی | لوور چوب پلاست

لوور چوب پلاست​

لوور چوب پلاست در واقع سبکی از اجرای چوب پلاست در مناطق مورد نظر از نما، کف تا سقف و حتی دیوارهاست. پروفیل چوب پلاست یکی از بهترین جایگزین‌های چوب طبیعی بوده که در این زمینه نیز کاربرد منحصر بفرد خود را نشان داده است. بنابراین می‌توان از این محصول نه تنها در نمای ساختمان که در هر بخش دیگر از فضای باز به سبک لوور استفاده کرد.

معماران و طراحان عاشق بازی با اشکال و اندازه‌های مختلف پنجره‌ها، سقف‌ها و … و چیدمان آنها هستند که به سازه طراحی خاصی می‌بخشد. ترکیبی از طراحی دقیق و عملکرد، کیفیت و راحتی زندگی را در خود سازه افزایش می‌دهد. لوور چوبی با چوب پلاست یکی از محبوب‌ترین راه حل‌ها برای محافظت از بنا است. با توضیح نحوه عملکرد آن به روشی بسیار ساده می‌توان گفت که کرکره یا لوور (Louver) را بر روی زیرسازی نصب شده روی دیوار اصلی، اجرا می‌کنند. 

لوور چوبی / لوور چوب پلاست / قیمت لوور چوبی / طراحی و اجرای لوور چوبی

لوور چوبی یا لوور چوب پلاست یک سرمایه گذاری مفید است، زیرا مصرف انرژی را برای گرم کردن یا خنک کردن سازه کاهش می‌دهد و از انتقال حرارت بین محیط داخلی و خارجی محافظت می‌کند. با این حال، برای طراحی پنجره‌های سازه و همچنین امکان تنظیم مؤثر کیفیت نور در اتاق‌ها، معماران با نصب کرکره یا لوور Louver ، سازه‌ها را به روز کردند. که البته پرطرفدارترین آنها لوور چوبی است. معماری مدرن کرکره‌های چوبی را به دلیل انعطاف پذیری، طول عمر، پاسخگویی به سخت‌ترین نیازهای معماری، سهولت نگهداری و توانایی انطباق با اقلیم‌های مختلف و سبک‌های مختلف معماری مدرن و سنتی ترجیح می‌دهد.

مشخص شده است در سازه‌هایی که نور طبیعی زیادی وجود دارد، رضایت کلی بیشتر مستاجران وجود دارد. این امر مستقیماً بر سلامت عمومی آنها تأثیر می‌گذارد. همچنین سرعت زندگی سالم‌تری ایجاد کرده و ارتباط بهتری با محیط زیست و طبیعت ایجاد می‌کند. به همین علت لوور چوبی می‌تواند انتخابی مناسب برای افزودن و کنترل نور به داخل باشد. از کلاسیک‌ترین مدل‌ها تا راه‌حل‌های پیشرفته: فناوری به ما این امکان را داده است که در زمینه اتوماسیون خانگی، لوور چوبی را به خانه‌هایمان بیاوریم و به لطف برنامه‌های کاربردی خاص به روشی هوشمندانه مدیریت کنیم.

لوور چوبی در نما​

لوور چوبی در نما

مطابق با نیازهای معماری مدرن، کرکره‌ها یا لوور چوبی باید با سبک موجود این نوع معماری مطابقت داشته باشند. بافت‌ها و رنگ‌های سازه را بهبود بخشند و یا قابلیت‌های خاصی را به خود سازه اضافه کنند. قطعا کاربرد محصولات نوین همچون چوب پلاست در اجرای لوور چوبی یا کرکره‌ها می‌تواند، ایده‌آل باشد.
کرکره‌های کشویی تاشو یا لوور چوبی تاشو به لطف فناوری‌های نوآورانه، یکی از عناصریست که بر روی نما چوبی خانه‌های تک‌خانواری و چندخانواری تأکید ویژه‌ای دارند. آنها با همان تخته‌های چوبی نما پوشانده شده‌اند و وقتی بسته می‌شوند به طور هماهنگ با نما ترکیب می‌شوند. برای ایجاد ظاهری یکپارچه از نما، چیدمان تمامی اجزای ساختمانی و تقسیم بندی کرکره‌ها به صورت میلی‌متری تنظیم می‌شود. هنگام باز بودن، کرکره‌ها یا لوور چوبی امکان دید بدون مانع از طبیعت را فراهم می‌کنند. در عین حال نیز از ورود اشعه‌های جانبی خورشید به داخل جلوگیری می‌کند.
در طول فصل تابستان، خانه‌ها برای مدت طولانی در معرض اشعه‌های خورشید هستند. به لطف سیستم‌های ضد آفتاب یا لوور چوبی، می‌توان با از بین بردن اثر ناخواسته گلخانه‌ای، اتاق ها را خنک کرد.
ضمن اینکه لوور چوبی یک عنصر معماری است که برای محافظت از نمای ساختمان‌ها یا محیط‌های داخلی در برابر نور خورشید، به منظور کاهش گرمای بیش از حد طراحی شده است. به‌ویژه در تابستان در ساختمان‌هایی که با مقادیر زیاد شیشه و فلز طراحی شده، می‌توان با کاربرد کرکره یا لوور چوبی نه تنها نمایی منحصر بفرد که فضایی خنک ایجاد کرد.

سقف لوور چوبی / لوور چوبی سقف

سیستم سقف لوور چوبی که یک نوع سقف کاذب چوبی محسوب می‌شود، با گیره‌های از پیش تشکیل شده است که به راحتی بر روی کریر ثابت می‌شوند. عرض‌های مختلف پانل را می‌توان در پشت سر هم ترکیب کرد تا ظاهری کاملا منحصر به فرد ایجاد کند. نصب این سیستم آسان است و برای سهولت دسترسی به تاسیسات و … به طور کامل جدا می‌شود. سیستم سقف لوور چوبی با پروفیل چوب پلاست به گونه‌ایست که در کمترین زمان ممکن نصب خواهد شد. این سیستم توسط افراد متخصص در محل مورد نظر پیاده سازی می‌شود که به طور قابل توجهی زمان و هزینه نصب را کاهش می‌دهد. اجرای سقف لوور چوبی با چوب پلاست در متراژهای بسیار بالا نیز امکان پذیر است، زیرا اندازه پانل و شکاف کاملاً قابل تنظیم است.

لوور چوبی سقف نیز همچون سایر محصولات چوب پلاست دارای پروفیل‌های مختص سقف کاذب است. این پروفیل‌ها از ابعاد و اعماق متفاوتی برخوردار هستند و دارای 6 رنگبندی متنوع‌اند که می‌توانید با توجه به محیط از رنگ دلخواه استفاده کنید. لوور چوبی سقف همچنین عملکرد آکوستیک بالایی را هم با یا بدون پد آکوستیک اضافی ارائه می‌دهند. بازی با عرض و فاصله پانل، می‌تواند عملکرد آکوستیک لازم را برای اتمسفرها و محیط‌های مختلف فراهم کند. راحتی صوتی در یک فضای اداری، مدرسه یا ساختمان عمومی به رفاه ما کمک می‌کند، زیرا عملکرد ضعیف صوتی می‌تواند بر سلامت، ارتباطات، ایمنی، بهره‌وری و یادگیری تأثیر بگذارد. به همین علت لوور چوبی سقف می‌تواند انتخاب مناسب برای مراکز شلوغ و پر رفت و آمد باشد.

سقف لوور چوبی / لوور چوبی سقف​