نما چوبی / نما چوب پلاست

در همه جای دنیا نما Façade به عنوان اصلی‌ترین و مهم‌ترین ساختار بنا و هر ساختمانی به شمار می‌آید که در نهایت هویت آن را مشخص می‌کند. چوب به عنوان یکی از اولین محصولات شناخته شده در تمام دنیا با ویژگی‌های عالی، از قدیم برای ساخت و ساز و بعضا پوشش ساختمان‌ها بسیار محبوب بوده است. نما چوبی به این علت که حس گرما و صمیمیت به افراد می‌بخشد، همواره نیز مورد علاقه بسیاری از سازندگان، طراحان و معماران است. همین باعث شده تا در دنیای پیشرفته امروزی، سعی در افزایش دوام این محصول و به نوعی مدرنیته کردن آن نمایند. از این‌رو شاهد ظهور محصولات مشابهی که بر پایه چوب ساخته می‌شوند همچون چوب پلاست هستیم.
شاید شما با متریال‌های بسیاری که شباهت بالایی به چوب داشته یا حتی از همان چوب با ویژگی‌هایی همچون حرارت دیدن (ترمووود) و … روبرو شده باشید. اما در اینجا قصد داریم به یکی از کاربردی‌ترین و بهترین محصولات اشاره نماییم. چوب پلاست یکی از متریال‌های نوین و چند کاربره محسوب می‌شود که از لحاظ ظاهری به طور باور ناپذیری به چوب طبیعی شباهت دارد.
برخورداری از ویژگی‌های چوب طبیعی در کنار دوام بسیار بالا و دیگر ویژگی‌های مثبتی که باعث شده، بتوان از این محصول به آسانی تنها در هر فضای باز و بیرونی بهرمند شد. حتی کاربرد پروفیل چوب پلاستیک در فضای نیمه باز نیز امکان پذیر است.

بهترین نمای چوبی چیست ؟

هنگامی که تصمیم به طراحی و ساخت نمای ساختمان گرفته می‌شود، برای این منظور باید سه الزام اساسی در نظر گرفته شود: حفاظت، عملکرد و زیبایی شناسی.
نمای چوبی قابل اجرا با پروفیل چوب پلاست فقط یک عنصر تزئینی نیست. در واقع نقش مهمی در محافظت سازه و بنای شما دارد. خوشبختانه چوب پلاست ماده‌ایست که با هر زمینه‌ای سازگار است. عملکرد ساختاری آن به گونه‌ای بوده که در برابر عوامل فیزیکی- محیطی همچون: باران، اشعه خورشید و شرایط نامساعد جوی مقاوم و انعطاف پذیر است.

نمای چوبی را می‌توان به روش‌های بسیار متفاوتی ایجاد کرد. نمای چوب پلاست را با روکش‌های افقی، عمودی، اریب و … می‌توان ایجاد کرد، که همیشه با هر نوع ساختمان سازگار است. این تنوع باعث می‌شود که از نظر زیبایی شناختی و ظاهری شما گزینه‌های بسیاری پیش‌رو داشته باشید.
تجربه و مهارت‌های به‌دست‌آمده در طول سال‌ها به ما این امکان را می‌دهد که هم برای خانه‌های کوهستانی به سبک سنتی و هم برای ساختمان‌های بزرگ شهری، عمومی و خصوصی که با سبکی مدرن‌تر و به‌روز مشخص می‌شوند، نما ایجاد کنیم.

قیمت نمای چوبی ساختمان چگونه محاسبه خواهد شد ؟

برای اینکه بتوانید قیمت نمای چوبی را محاسبه نمایید، نیاز به متراژ و مساحت پروژه و همینطور میزان استفاده از پروفیل چوب پلاست خواهد بود. همچنین هزینه نصب و اجرا، حمل و نقل، قیمت به روز چوب پلاست و سایر موارد نیز در قیمت نمای چوبی ساختمان محاسبه خواهد شد. با این حال تنها می‌توانید از طریق مشاوره رایگان با کارشناسان مجموعه چوب پلاس، از هزینه‌ها و قیمت نما چوبی در کمترین زمان ممکن مطلع شوید.
از سوی دیگر قیمت نما چوبی به نسبت سایر نماها بسیار مقرون به صرفه تمام خواهد شد. ضمن اینکه شما با یک تیر، چند نشان خواهید زد. هم از کیفیت بالا محصولی که در نمای ساختمان استفاده شده بهرمند می‌شوید و هم نمایی زیبا و متفاوت خواهید داشت.

قیمت هر متر مربع چوب نما چقدر است ؟

قیمت هر متر مربع چوب نما اگر از پروفیل چوب پلاست باشد، قطعا با قیمت روز چوب پلاست محاسبه خواهد شد. برای اطلاع از قیمت هر متر مربع چوب نما بهتر است به صورت مستقیم با کارشناسان مجموعه چوب پلاست در تماس باشد. اما قطعا با توجه به اینکه هر متر مربع چوب نما از تعداد شاخه‌های چوب پلاست تشکیل خواهد شد، بنابراین قیمتی مقرون به صرفه و مناسب خواهد داشت.

استفاده از چوب در نمای ساختمان چه مزایای به همراه دارد ؟

استفاده از چوب در نمای ساختمان مزایای بسیاری دارد که در این بخش به آنها اشاره خواهیم کرد. نمای چوب پلاست بسیار شیک و مدرن بوده و همین باعث می‌شود تا به عنوان جایگزین اصلی برای چوب طبیعی مورد استفاده قرار گیرد. این مورد خود یکی از اصلی‌ترین مواردیست که باعث جلوگیری از آسیب به طبیعت خواهد شد. انواع مواد، اشکال پروفیل و گزینه‌های نصب طراحی نامحدودی را به شما می‌دهد. نما به عنوان یک روکش خارجی، هم محافظ و هم کارت ویزیت ساختمان است. به این معنا که هویت بنای شما از لحاظ اداری، مسکونی، ویلایی یا تجاری و … مشخص خواهد کرد.

استفاده از چوب در نمای ساختمان به عنوان عایق عمل خواهد کرد !

نمای چوب پلاست نقش مهمی در عایق صوتی ساختمان دارد. همانطور که می‌دانید در مناطق پر جمعیت شهری، آلودگی صوتی به طور فزاینده‌ای اختلالات متعدد مرتبط با اضطراب و استرس ایجاد می‌کند. بنابراین برخورداری از شرایط صوتی مناسب، هم در منزل و هم در محل کار، تضمینی برای رفاه و آرامش است.
پروفیل مختص نمای چوب پلاست همچون سایر محصولات چوب پلاست، حین فرآیند ساخت با موادی ترکیب می‌شوند، که به طور خاص برای به دست آوردن عایق صوتی (آکوستیک) با عملکرد بالا طراحی می‌شوند. در نهایت می‌توان گفت که، دقت در مرحله تولید، توجه به جزییات و کیفیت بالا چوب پلاست تضمین کننده آن است.
از سوی دیگر روش نصب این محصول به صورتی‌ست که بر روی نمای اصلی ساختمان اجرا می‌شود. یعنی زیرسازی بر روی دیوار اصلی ساختمان نصب و سپس پروفیل‌ها بر روی این زیرسازی اجرا خواهند شد. همین مورد نیز باعث می‌شود تا از میزان انتقال صدا به داخل ساختمان جلوگیری شود.

استفاده از چوب در نمای ساختمان باعث نگهداری از بنا می‌شود !

هنگامی که شما از چوب پلاست در نمای ساختمان استفاده می‌کنید، باعث محافظت از بنا خواهید شد. زیرا این نمای ساختمان در برابرهر گونه عوامل فیزیکی- محیطی از دوام بسیار بالایی برخوردار است. یکی از بهترین مزایایی که نمای ساختمان می‌تواند داشته باشد، مقاومت آن در برابر باد، باران، موریانه و حشرات و … است. نمای چوب پلاست به علت ساختار محکم و قوی و همینطور سازگار بودن با هر شرایط آب و هوایی متفاوت، می‌تواند بهترین انتخاب باشد.
سیستم‌های نمای چوب پلاست طوری طراحی شده‌اند که در طول زمان نیاز به تعمیر و نگهداری ندارند. زیرا ما پایدا‌ترین و مناسب‌ترین گونه‌های چوب را برای استفاده در محیط‌های بیرونی انتخاب کرده‌ایم.

استفاده از چوب در نمای ساختمان باعث ذخیره انرژی می‌شود !

کاربرد چوب در سازه‌ها به معنای محافظت از ساختمان‌ها در برابر باران، باد و تابش نور خورشید است. به این ترتیب، نماهای چوبی تهویه‌شده و سیستم‌های اعمال شده در آن، تغییرات ناگهانی دما روی دیوا‌ها را محدود می‌کنند و به ثابت نگه داشتن آب و هوای داخل ساختمان‌ها کمک می‌کنند. این نما باعث می‌شود تا از ورود هوای سرد به داخل ساختمان و خروج هوای گرم به بیرون و همینطور برعکس، موجب صرفه جویی در مصرف انرژی شود.

تعمیر و نگهداری نمای چوبی به چه صورت است ؟

باید به این نکته توجه کرد که فرکانس نگهداری به شدت با ضخامت پوشش مرتبط است. بنابراین می‌توان گفت اگر از چوب پلاست برای نمای ساختمان استفاده نمایید، قطعا نیازی به نگهداری دوره‌ای به شدت کاهش خواهد یافت. هر چه ضخامت لایه خشک بیشتر باشد، فاصله نگهداری مورد انتظار بیشتر است و خوشبختانه این امر در مورد نمای چوب پلاست بسیار صدق می‌کند.
اما در عین حال مداخله تعمیر و نگهداری گران‌تر است. هرچه پوشش نازک‌تر باشد، اغلب باید به اندازه کافی درمان شود. اما به عنوان یک قاعده تعمیر و نگهداری ساده‌تر و ارزان‌تر است. بنابراین این اطمینان وجود دارد که با نصب نمای چوب پلاست، شما نگران صرف هزینه‌های گزاف برای تعمیر و نگهداری از نمای ساختمان نخواهید شد.

نمای چوبی اجرا شده با چوب پلاست محصولی سازگار با محیط زیست

در سال‌های اخیر بر اثر بحران‌های طبیعی مانند آتش فشان‌ها و آتش سوزی‌هایی که بر اثر گرما شدید رخ می‌دهند، کل دنیا با بحران جنگل زدایی مواجه است. به همین علت طبیعت و جنگل‌ها مورد تهدید قرار می‌گیرند. خوشبختانه در تولید چوب پلاست نه تنها از قطع درختان جلوگیری شده و از تراشه‌های چوب برای تولید این محصول استفاده شده است. که بسیاری از پلاستیک‌ها و مواد بازیافتی به صورت هدفمند به عنوان افزودنی در مواد اولیه چوب پلاست، مورد استفاده قرار می‌گیرند. بنابراین میزان قطع شدن درختان کاهش می‌یابد. این امر نشان می‌دهد که چوب پلاست نه تنها برای محیط زیست ضرر ندارد، بلکه دوستدار و سازگار با محیط زیست است.
ما همیشه متعهد به استفاده از موادی بوده‌ایم که به سلامت انسان و محیط‌ زیست آسیبی نمی‌رسانند. ما فقط از چوب با منشاء کنترل شده استفاده می‌کنیم و مراقب استفاده مسئولانه از مواد خام هستیم. به همین دلیل، هر جزئیاتی که ما تولید می‌کنیم با شروع از تأثیرات زیست محیطی آن و تأثیری که بر سلامت تولید کنندگان و کسانی که از آن استفاده خواهند کرد، مطالعه و ارزیابی می شود.

نما چوبی

nama choobplus (6)