بلاگ چوب پلاس

نما ساختمان ساده اما مدرن !

نما ساختمان ساده اما مدرن !

نمای هر بنا و ساختمان جزء لاینفک طراحی آنها به شمار می‌آید. از این رو محصولات زیادی همچون چوب پلاست، چوب یا ترمووود، سنگ یا … به بازار عرضه شده تا بتواند نیازهای طراحان و معماران، همینطور کارفرمایان را برآورده نماید. نما ساختمان ساده و در عین حال مدرن و شیک عموما نشان دهنده شخصیت و ماهیت بنا محسوب می‌شود.
نما معمولاً به یک طرف و تقریباً همیشه جلوی ساختمان اشاره دارد. نه تنها ساختمان‌های بزرگ می‌توانند نما با طراحی خاص داشته باشند، بلکه خانه‌های ویلایی نیز می‌توانند نمایی خاص و متفاوت داشته باشند.
در بسیاری از موارد، بناهای تاریخی یا قدیمی محدودیت‌هایی در نوسازی نما دارند. یک نمای ساده اما شیک می‌تواند، ظاهر ساختمان را تا حد زیادی بهبود بخشد و شخصیت آن را تغییر دهد.
نماهایی مانند چوب پلاست که تاثیری به سزایی در زیباسازی ساختمان دارند، عموما نصبی متفاوت دارند. یک ساختار جداگانه که بر روی دیوار اصلی متصل است. این نوع نما در معماری مدرن بسیار رایج است، زیرا روش نصب آن بسیار ساده است. اما گزینه‌های دیگری نیز وجود دارند که نیاز به کار بیشتری دارند.

نما ساختمان ساده

نما ساختمان ساده

بهترین نما ساختمان ساده !

نما چوب پلاست را می‌توان به عنوان بهترین نما ساختمان ساده معرفی کرد. این نما نه تنها در محوطه سازی ویلا که در ساختمان‌های مسکونی، تجاری و حتی اداری کاربرد دارد. علت این امر نیز مزایای زیادیست که این محصول در نمای ساختمان ارائه می‌دهد. روکش دیوار خارجی یکی از محبوب‌ترین کاربردهای چوب پلاستیک است.
این محصول به دلیل، زیبایی که از چوب طبیعی ارائه می‌دهد، از لحاظ زیبایی شناسی این روزها مورد توجه است. استفاده از این محصول در فضای باز نیز زیبایی و ظرافت را نه تنها به نما ساختمان که محیط نیز می‌بخشد.
پروفیل چوب پلاستیک به طور خاص برای نصب در فضای باز تولید می‌شود. بنابراین، این یک ماده کاملا مقاوم در برابر عوامل فیزیکی- محیطی، عایق حرارتی و همینطور صوتی و … است. این محصول عموما از نظر پایداری رنگ، در 3 ماه اول نصب حدود 10 درصد و یا کمتر محو می‌شود و پس از آن دیگر ثبات رنگی پایدار خواهد داشت.

بهترین نما ساختمان ساده !

بهترین نما ساختمان ساده !

اهمیت نما در ساختمان !

نما به همراه سقف از مهم‌ترین عناصر یک ساختمان هستند. طراحی‌های نوینی با پرگولا چوبی یا فلاورباکس چوبی، حتی نرده چوبی و سایر عناصر، می‌توان در نما بکار برد. علاوه‌براین نما هرچند ساده، اولین مانع در برابر محیط و سایر عناصر خارجی است که می‌تواند از آسیب به سازه جلوگیری کند. مانند برف، باد، باران و خورشید که همگی تهدید اصلی برای آسیب رساندن به بنا محسوب می‌شوند.

نما همچنین مهم است، زیرا فرصتی برای معماران است تا طرح را برجسته کنند. و علاوه‌براین هنر خود را نشان داده و طرحی ارائه دهند تا آنها را از بقیه متمایز کند. اصلا به این صورت است که باعث می‌شود که نمایی خاص خلق کنند.
جدا از نکته زیبایی شناختی، نما نقش بسیار مهمی در بهره‌وری انرژی ساختمان و همچنین در طراحی بیرونی و داخلی دارد. مواد جدید و نوآوری در معماری به ما اجازه می‌دهد تا نمایی بسازیم که به جریان هوا و ورود نور، از جمله جنبه‌های دیگر اهمیت نما در ساختمان است، کمک کند. در نهایت هدف این است که نمای خوبی داشته باشید تا از ساختمان محافظت کند و به بهره‌وری انرژی کمک کند.

اهمیت نما در ساختمان !

اهمیت نما در ساختمان !

چرا از این محصول به عنوان نما ساختمان ساده استفاده کنیم !

چوب پلاست زیبایی کاملاً جدید و چشمگیری به بنا (آپارتمان یا ویلایی) شما می‌بخشد. با مقاومت حرارتی خوب، چوب پلاست در هنگام بالا بودن دمای بیرون ترک نمی‌خورد.
در همان زمان، به لطف مواد اصلی مواد تشکیل دهنده خمیر چوب و پودر پلاستیک است. از ویژگی‌های این متریال این است که در فضای باز پایدار خواهد بود و تحت تأثیر محیط زیست، دچار آسیب‌هایی همچون: پوسیدگی نمی‌شود.
در حال حاضر سایدینگ چوبی پلاستیکی نیز دارای طرح ها، اندازه‌ها و رنگ‌های بسیار متنوعی است. بسته به ساختار بنا و همچنین ترجیحات، کاربران می‌توانند نوع روکش مناسب را انتخاب کنند.

موارد موثر در انتخاب نما ساختمان ساده !

هنگامی که گزینه‌های مختلف موجود برای نما ساختمان ساده را بررسی کردید، بهتر است معیارهای انتخاب مناسب‌ترین نما ساختمان را در نظر بگیرید:

عملکرد : این باید اولویت اصلی شما هنگام انتخاب نما ساختمان ساده باشد. یکی از مهم‌ترین وظایف روکش نما، عایق حرارتی (سرما، گرما)، صوتی (صدا) یا نور (نور خارجی ناخواسته) است. همه مواد دارای خواص عایق و راحتی یکسان نیستند.

حفاظت : باید در نظر بگیرید که آیا منطقه‌ای که در آن زندگی می‌کنید آب و هوای معتدل دارد یا برعکس باران، باد یا برف مکرر است. در مورد دوم، شما باید یک نما با اعتبار مقاومت بهینه را انتخاب کنید. علاوه‌بر این، استفاده از مواد نسوز با درجه A1 در واکنش به آتش بسیار مهم است.
زیبایی شناسی : هنگام مشاهده ساختمان از بیرون، زیبایی نما عنصر کلیدی است. بنابراین انتخاب سبکی که نه تنها با بقیه ساختمان بلکه با کل محیط اطراف آن همخوانی دارد، ضروری است.

موارد موثر در انتخاب نما ساختمان ساده !

موارد موثر در انتخاب نما ساختمان ساده !

بودجه : اگرچه اولویت دادن به عملکرد و زیبایی شناسی بر قیمت ترجیح داده می‌شود، اما اگر بودجه ما بسیار محدود باشد، ممکن است این یک شرط باشد. همانطور که مشخص است، هر چه عملکرد بهتر باشد، هزینه نصب بالاتر خواهد بود. با این حال، برای انجام محاسبات سودآوری، باید عمر مورد انتظار نما و نه تنها هزینه راه اندازی یا نصب را در نظر بگیرید.

تعمیر و نگهداری : هزینه‌های نگهداری در طول عمر مفید محفظه عامل دیگری است که باید در نظر گرفته شود. آیا نمای مورد نظر ما نیاز به تعمیر و نگهداری منظم دارد؟

پایداری : معماری و ساخت و ساز باید به مبارزه با تغییرات آب و هوایی کمک کند. مواد طبیعی مانند چوب پلاست و چوب یا سنگ نسبت به مواد مصنوعی سازگارتر با محیط زیست هستند. آنها ردپای کربن بسیار کمتری دارند و پس از برچیده شدن نما قابل استفاده مجدد و بازیافت هستند.
با این حال اینها تنها برخی از دلایلی است که باعث می‌شود، نما کارآمدترین سیستم محفظه بیرونی برای ساختمان‌هایی که در حال حاضر وجود دارد، در نظر گرفته شود.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *